بوت استرپ (bootstrap) چیست؟ / ابزارهای فریم ورک طراحی وب بوت استرپ

بوت استرپ چیست

 

بوت استرپ

بوت استرپ به عنوان یکی از پروژه های تویتر در آگوست سال ۲۰۱۱ میلادی توسط جاکوب تورنتون و مارک اتو وگروهی از توسعه دهندگان منتشر شد. بوت استرپ برای توسعه آنالیز داخلی و ابزارهای مدیریت به وجود آمد.

یک فریم ورک طراحی وب می باشد که مجموعه ای برای ساخت ظاهری وب سایت ها و برنامه های وب است این ها به این معنی است که با توجه به دستگاه مورد استفاده (دسکتاب، موبایل و غیره) صفحات وب به صورت پویا تنظیم می شوند. همچنین تعدادی متغییر پیکربندی را فراهم می کند که چیزهایی مانند رنگ و لایه لایه کردن اجزای مختلف را کنترل می کند. این فریم ورک ظاهری مدرن برای قالب بندی متن، جداول و فرم ها می باشد.

هر جز بوت استرپ شامل یک ساختار HTML و اعلامیه CSS و در برخی از موارد همراه با کد جاوا اسکریپت است. اجزا به عنوان یک کلاس CSS اجرا می شوند که باید به برخی از عناصر HTML در یک صفحه اعمال شوند و همچنین جاوا اسکریپت نیز به همین صورت است. بوت استرپ با چندین اجزای جاوا اسکریپت در قالب پلاگین های JQUERY همراه است.

bootstrap وب سایت هایی را ایجاد می کند که به صورت خودکار تنظیم می شوند تا به خوبی ظاهر شوند. بوت استرپ از طریق ناوبری و نحوه سازماندهی محتوا، دکمه ها،مقیاس پذیری تصویر و همچنین بهینه سازی نحوه دسترسی افراد به وب سایت و اولویت بندی اطلاعات کاربران تلفن همراه طراحی شده است. بوت استرپ محبوب ترین چارچوب برای ایجاد پوسته است همچنین یک توسعه دهنده می تواند با آن به پوسته های ساخته شده در خود، شکل دادن متن و تصاویر، رنگ ها، تم ها، دکمه ها ، منو ها و غیره دسترسی داشته باشد. این چارچوب دارای چهار نسخه می باشد.

در نسخه شماره ۳ این چارچوب اولین فلسفه طراحی چارچوب وب برای موبایل به تصویب رسید و به طور پیش فرض آن را طراحی کردند. با توجه به تغییر الگوریتمی گوگل برای حمایت از سایت های موبایل دوستانه، محبوب ترین راه برای ساخت این گونه از سایت ها در حال حاضر بوت استرپ می باشد. bootstrap آسان وسریع و همچنین منبع باز می باشد.

برخی از ویژگی های بوت استرپ:

۱- منبع باز است.
۲- کار با آن راحت و سریع می باشد.
۳- با تمامی مرورگرهای عمده سازگاری دارد.
۴- جداول، فرم ها، ناوبری و صفحه بندی و پیغام های خطا و هشدار و غیره قابل پیاده سازی اند.
۵- طراحی برای موبایل و رویکرد موبایل دوستانه
۶- سرعت توسعه آن زیاد است.
۷- پشتیبانی قوی توسط یک جامعه قوی و فعال
۸- ادغام ساده، بوت استرپ را می توان به سادگی با سیستم عامل ها و چارچوب های متفاوت در سایت های موجود هماهنگ کرد.
۹- دارای اجزای از پیش ساخته شده است.
۱۰-دارای قابلیت استفاده از یک شبکه با ۱۲ ستون می باشد.

معایب بوت استرپ:

۱- فوق العاده سنگین است.
۲- هیچ حمایتی از sass و compass ارایه نمی دهد.
۳- بوت استرپ برای کاربران بدون جاوا اسکریپت هیچ فایلی ندارد.

 

مطالب پیشنهادی:

دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه هرمزگان

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار

درباره ما

درباره ما

با توجه به اهمیت رو به رشد مسائلی چون فناوری نوین و مهندسی همچنین تجاری سازی ایده ها در عصر امروز elmono قصد دارد با ایجاد فضایی منحصر به فرد و هوشمندانه و ارائه الگوها و سیستم های نوین به شما قدرت کنترل و ارزش آفرینی انچه را که می دانید اعطا کند در این راستا ما برآنیم با ارائه راه حل های جدید و به اشتراک گذاری اطلاعات علمی پاسخگوی نیازمندی های شما در حوزه های علمی و کسب ثروت از ایده های نو باشیم.