استوری اینستاگرام | چگونه استوری های جذاب بسازیم؟

استوری اینستاگرام

مقدمه

Instagram Stories (استوری اینستاگرام ) یک ویژگی است که به کاربران امکان می‌دهد عکس‌ها و ویدیوهایی را بگذارند که بعد از ۲۴ ساعت از بین می‌روند.این ویژگی بسیار شبیه Snapchat Stories است، ویژگی Snapchat که در سال ۲۰۱۳ معرفی شد و بخش مهمی از رشد این شرکت است و مانند Snapchat، عکس‌ها و فیلم‌هایی که در استوری اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شوند کوتاه هستند.

نحوه استفاده از Story اینستاگرام

Story در نوار در بالای صفحه شما ظاهر می‌شود. همه حساب‌های اینستاگرام قادر خواهند بود استوری خود را از بهترین دوستان خود به اشتراک بگذارند. هنگامی‌که چیزی جدید برای دیدن وجود دارد، یک حلقه رنگارنگ در اطراف عکس پروفایل شما وجود دارد.

برای مشاهده استوری شخصی، شما فقط باید روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید، استوری ها به‌صورت تمام صفحه ظاهر می‌شود، تمام مطالبی که در ۲۴ ساعت گذشته ارسال کرده‌اید، نمایش داده می‌شود، محتوا به ترتیب زمانی از قدیمی‌ترین تا جدیدترین است.

هنگامی‌که یک استوری را مشاهده می‌کنید، می‌توانید به عقب و جلو بروید یا ضربه تندوتیز بزنید تا به داستان شخص دیگری بروید.

 

حریم خصوصی

استوری شما به دنبال تنظیمات حریم خصوصی حساب کاربری شما هست. اگر حساب خود را به خصوصی اختصاص دهید، داستان شما فقط برای پیروان شما قابل‌مشاهده است. بااین‌حال، شما همچنین می‌توانید به‌راحتی تمام داستان خود را از هرکسی که نمی‌خواهید آن را مشاهده کنید پنهان کنید، حتی اگر آن‌ها از شما پیروی کنند.

چگونگی استفاده از برچسب‌های استوری اینستاگرام

برچسب استوری اینستاگرام فوق‌العاده و همه‌کاره است و شمارا قادر می‌سازد که چیزهای جذاب به محتوای استوری اینستاگرام خود اضافه کنید.استوری اینستاگرام

برای اضافه کردن برچسب به استوری خود، یک عکس یا ویدیو بگیرید و سپس روی دکمه «برچسب» (یک چهره لبخند در بالای سمت راست صفحه) ضربه بزنید تا برچسب‌های قابل تنظیم برای آب‌وهوا، زمان فعلی، مکان و موارد دیگر را پیدا کنید.

نحوه استفاده از نظرسنجی استوری

استوری اینستاگرام همچنین یک لوگو نظرسنجی تعاملی شسته‌ورفته است که به شما اجازه می‌دهد یک سؤال بپرسید و نتایج نظر دوستان و پیروان خود در هنگام رأی دادن مشاهده کنید.استوری اینستاگرام

پس‌ازاینکه یک عکس یا ویدیو برای داستان خود گرفته‌اید، منوی «تابلو چسب‌ها» را بازکنید و برچسب poll (نظرسنجی) را انتخاب کنید.

هنگامی‌که شما برچسب  نظرسنجی» را می‌بینید، اینستاگرام از شما خواسته است تا یک سؤال بنویسید و گزینه‌های نظرسنجی را سفارشی کنید. پس‌ازآنکه نظرسنجی خود را ایجاد کردید، استوری خود را ارسال کنید و پیروان شما بتوانند رأی دهند.

همچنین در همان بخش یک گزینه وجود دارد که پیروان شما می‌توانند از شما سؤال بپرسند یا شما سؤالی را مطرح کنید و بخواهید تا آن‌ها جواب بدهند.

چگونه استوری جذاب بسازیم؟

در مقاله قبل درباره اینگیجمنت (نرخ مشارکت) هر پست صحبت کردیم. بالا رفتن اینگیجمنت استوری با دیده شدن آن رابطه مستقیم دارد. یعنی هرچه افراد بیشتری استوری شمارا کامل ببینند (نه اینکه آن را جلو بزنند که برود) برای پیج شما بهتر است.

برای اینکه استوری شما جذاب شود و مخاطب آن را تا آخر ببیند لازم است که به سه نکته مهم دقت کنید:

  1. یک داستان کوتاه برای استوری خود بسازید (درحد چند جمله)
  2. از یک آهنگ زیبا و پرطرفدار در ویدئو خود استفاده کنید (مخاطبین به خاطر آهنگ استوری را کامل می‌بینند)
  3. از برچسب GIF استفاده کنید. این گزینه برای ایران غیرفعال است و برای استفاده از آن باید از فیلترشکن استفاده کنید. کافی است موضوع موردنظر خود را سرچ کنید تا عکس‌های مشابه با سرچتان را برای شما بیاورد.

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار

درباره ما

درباره ما

با توجه به اهمیت رو به رشد مسائلی چون فناوری نوین و مهندسی همچنین تجاری سازی ایده ها در عصر امروز elmono قصد دارد با ایجاد فضایی منحصر به فرد و هوشمندانه و ارائه الگوها و سیستم های نوین به شما قدرت کنترل و ارزش آفرینی انچه را که می دانید اعطا کند در این راستا ما برآنیم با ارائه راه حل های جدید و به اشتراک گذاری اطلاعات علمی پاسخگوی نیازمندی های شما در حوزه های علمی و کسب ثروت از ایده های نو باشیم.